Twitterda yayınlanan Tweet bulunamadı.

Akvaryum Hobisi ve Tüm Tatlı Su Canlıları

Malawi İzmir

Web sitemizde, 17 kategori'de, 263 adet makaleye yazılmış, 233 yorum bulunmaktadır.

  0

  SarıPrenses Yavru Bakımı

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

  L caeruleus04 yngel stefan larsson Sarı prenses yavru bakımı

  Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır sarı prenses üretimi yapıyorum. Şu andada üretimine devam ediyorum yaklaşık 25 günde bir yavru alıyorum şaşırtıcı olabilir ama alabiliyorum çok şükür :)

  Şimdi sizlere yavrular hakkında bilgiler vereceğim. Daha önceleri yavruları kusturarak aldığımda nerdeyse yarısından fazlasını kaybediyordum. Ama daha sonra yeni bir şey denedim ve başarılı oldum 1 sarı prensesin ağzından toplam 50 tane yavru aldım bunlardan 3′ü öldü diğerlerinin hepsi yaşıyor :)

   

  Birde yavruları doğduğu günden beri arthemia yemi ile besliyorum o yüzdende çok sağlıklılar. Sürekli sularını değiştiriyorum o yüzdende hızlı büyüme gösteriyorlar. Şimdi yavru bakımını tekrar sıraya sokalım yavruları ideal bir şekilde nasıl besleriz?…

  Yavru hala yumurtasıyla yaşıyorsa

  1. Yavruyu ufak bir sepetin içine alın ve sepetin altına hava motorunu koyun hava motoru hızlı çalışmasın balığın karnını patlatıyor. yavaş bir şekilde balığa sadece hava versin yeter.
  2. Karnıyla beslendiği için yem atmayınız.
  3. Büyüklerle aynı akvaryuma koymayınız büyük balıklar sepetin altından balıkları parçalayıp yiyebiliyor mümkünse başka akvaryuma alınız.

  Yavrular birazcık büyüdüyse

  1. Bu şu aşama oluyor karnı bittiğinden itibaren yani.
  2. Balığa verebiliyorsanız kurutulmuş arthemia yeminden verin hiç değilse 1 ay balığa ondan verinki sağlıklı ve dayanıklı olsun.
  3. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar hızlı büyüme gösterir.
  4. Yavruların bulunduğu akvaryumun havası bol olsun :)
  5. Yavru akvaryumundaki suyu sürekli değiştirin yanlız çeşme suyunu direkt vermeyin biraz su dinlensin ondan sonra dibini dökmezsiniz zaten.
  Etiketler:
  Sponsor Ol !
  Devamını oku:
  Ahli Cichlid

  Latince Adı: Sciaenochromis ahli Sıcaklık: 25 ila 26 °C. En Fazla Büyüdüğü Boy: 17 ila 18 santimetre Su Sertliği: Sert. En Az Akvaryum...

  Kapat